629
edits
mNo edit summary |
(Added spells known table) |
||
Line 121: | Line 121: | ||
*[[Familiars#Eyeball|Eyeball]] | *[[Familiars#Eyeball|Eyeball]] | ||
= | =Expanded Spells Known by Level= | ||
{| class="wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="margin-left: 50px;” | |||
|- | |||
! colspan="7" | Sorcerer Spells Known by Level | |||
|- | |||
! Level !! 1st !! 2nd !! 3rd !! 4th !! 5th !! 6th | |||
|- | |||
| 1 || 3 | |||
|- | |||
| 2 || 3 | |||
|- | |||
| 3 || 4 | |||
|- | |||
| 4 || 4 || 2 | |||
|- | |||
| 5 || 5 || 3 | |||
|- | |||
| 6 || 5 || 3 || 2 | |||
|- | |||
| 7 || 6 || 4 || 3 | |||
|- | |||
| 8 || 6 || 4 || 3 || 2 | |||
|- | |||
| 9 || 6 || 5 || 4 || 2 | |||
|- | |||
| 10 || 6 || 5 || 4 || 2 || 1 | |||
|- | |||
| 11 || 6 || 6 || 5 || 3 || 2 | |||
|- | |||
| 12 || 6 || 6 || 5 || 3 || 2 || 1 | |||
|- | |||
| 13 || 6 || 6 || 6 || 4 || 3 || 2 | |||
|} | |||
=Perks= | =Perks= |
edits